Hlavní stránka

HASIČI OPĚT NA LEDĚ

04.03.2024, Dalibor Matula 

Pěkná tradice se stala na Hájově, kde již několik let jezdíme na zimní stadión do Kopřivnice.  V lednu se sotva  jen tři dny dalo na části rybníku v obci zabruslit, ale tím tahle radost pro všechny nadšence skončila.

A tak jsme opět individuálně vyrazili svými auty v sobotu 27. ledna v poledne směr Kopřivnice. Kdo měl zájem, tak si  ještě předtím nechal nabruslit brusle nebo si je mohl i půjčit.

Přezout se pak na lavičkách a šup na led. Od těch nejmenších, kteří se to teprve učili za pomocí  starších. K tomu využili zapůjčené podpěrné konstrukce. Anebo je rodiče pomalu vlekli na hokejce. Byla s námi i mládež, střední generace a tradičně i  pár seniorů.  Kroužili jsme  hlavně podél mantinelů jedním směrem.   Pár jedinců si vzalo hokejky a přihrávali si v rohu kluziště. Nebo stříleli puky do branek u mantinelů. Zkrátka každý si to užil po svém.

Tradičně jsme si během toho udělali hromadnou fotku, než jsme změnili směr bruslení. Bylo nás  nakonec 103 lidí !  Nádherné číslo.  Je vidět, že je o tuto akci nadále zájem.  Když to prostě na rybníku hold nejde.

Usměvavé děti s červenými líčky  popojížděli na malých bruslích,  ty větší dělali různé piruety a občas skončili i na ledě. Naštěstí všechny pády byly bez zranění. Kdo nemohl, šel si odpočinout a napít. Za mantinelem bylo pár těch, kteří nebruslili. Co bylo potřeba, ochotně pomohli druhým.

V závěru si ještě někteří zahráli hokej v rohu kluziště. Více jak hodinový čas nám opět rychle uběhl.  Byla to taková příjemná sportovní aktivita. 

Rolba hned poté vjela na plochu nachystat led na následné veřejné bruslení.

A tak nezbývalo, než se zase přezout do bot a hurá domů na oběd. Pokud to někteří nestihli třeba předem.

Děkuji všem za velkou účast, snad si to zopakujeme zase za rok.

  (IMG-20240127-WA0000.jpg)

Vstup do administrace