Hlavní stránka

Floriánkové posezení při guláši s SDH Hájov

16.06.2023, Ivana Lysová 

Floriánkové posezení při guláši s SDH Hájov

 

V sobotu 13. května dobrovolní hasiči z Hájova uspořádali u příležitosti svátku patrona požárníků – svatého Floriána, tradiční Floriánkové posezení při guláši.

Akce se uskutečnila v odpoledních hodinách na výletišti pod Obecním domem. Navzdory předpovědi, počasí přálo a vše proběhlo „v suchu.“

Lidé si mohli pochutnat na poctivém kotlíkovém guláši a chlazeném pivu. Pro děti byly přistaveny skákací hrady a také ruční stříkačky, s nimiž děti sestřikovaly plechovky místo terčů.

K poslechu a tanci hrála skupina Country garáž, která dokonce složila písničku „na míru“ přesně pro hájovské hasiče. Členové napříč věkovými kategoriemi, od dorostenců až po veterány, byli svoláni na místní „pódium“ a premiéru nové písně si zazpívali spolu kapelou. Skupině Country garáž tímto SDH Hájov moc děkuje za takové překvapení.

Druhý den v neděli se konala mše Svatá v místní kapli za všechny živé i zesnulé hasiče.

Veliké poděkování patří všem lidem, kteří se podíleli na chystání i následnému úklidu areálu, dále těm, kteří se již od ranních hodin potili u kotlů, aby měl guláš tu správnou chuť, také veškeré obsluze a v neposlední řadě pak všem zúčastněným, bez nichž by předchozí zmiňované úsilí nemělo žádný smysl. Budeme se těšit na další rok.

 (351447386_1618002852043856_2569062686945091005_n.jpg)napsala: Ivana Lysová, foto: Lucie Mošťková

 

Vstup do administrace