Hlavní stránka

NOČNÍ HASIČSKÁ SOUTĚŽ NA HÁJOVĚ

20.11.2023, Iveta Kavková 

Tak jako v minulých letech i letos se první víkend v září konala na Hájově noční hasičská soutěž. Jednalo se o čtrnáctý ročník noční pohárové soutěže O HÁJOVSKÝ POHÁR, který se konal 2. 9. 2023. Tato soutěž byla zároveň 7. kolem XIX. ročníku Beskydské ligy.

Opět i v tomto roce čekala na závodníky ostrá zatáčka do protisměru. Tento závod je náročný pro celé družstvo nejen kvůli prudké zatáčce, ale i kvůli povrchu celé dráhy, kterým je beton. Tato netradiční trať má především prověřit zkušenosti proudařů a hlavně rozvážnost strojníků. Letošní ročník hájovské soutěže byl také podpořen teplým počasím a skvělou atmosférou.

Na Hájov letos zamířilo neskutečných 47 soutěžních družstev. Podruhé k nám zamířili i hasiči ze Slovenska z Rakové. Jde vidět, že naše soutěž je opravdu známá.

Pro soutěžní družstva, ale i pro místní občany a fanoušky, bylo připraveno bohaté občerstvení v podobě bramboráků, langošů a špízů. V nabídce k pití bylo připraveno vychlazené pivo, točený birell, ale také něco na posilnění.

Komentátorského úkolu se tradičně chopil starosta SDH pan Vojtěch Jalůvka, který na začátek soutěže přivítal soutěžní družstva, místní občany a fanoušky. Soutěžním družstvům popřál hodně úspěchů a divákům pěknou zábavu. Letošní ročník zahájilo nové hájovské družstvo mužů 50+, tedy mužů nad padesát let. Poté se soutěž rozběhla naplno a plynně probíhala do ranních hodin.

Letošní průběh soutěže byl okořeněn o znovu složené družstvo dorostenek. To sice kvůli věku nemohlo být započítáno do soutěže, ale i tak to byl pro holky obrovský úspěch, že si mohly zaběhnout na domácí soutěži. A co ostatní hájovská družstva? Letos se na domácí půdě moc nedařilo, až na výjimku, muže 35+, kteří ve své kategorii zvítězili. Muži pak skončili na 4. místě, muži 50+ na 2. místě, ženy se umístily rovněž na 4. místě a hájovské Happy (ženy 35+) na 8. místě.

Velké dík patří také místním fanouškům, kteří vytvořili překrásnou atmosféru pro sportovce a udrželi ji až do samotného závěru závodů.

A tady jsou výsledky medailových pozic ve všech kategoriích:

Kategorie muži nad 35 let:

1. místo: Hájov A, 2. místo: Metylovice, 3. místo: Hájov B

Kategorie ženy:

1. místo: Bartovice, 2. místo: Stará Ves, 3. místo: Dolní Bečva

Kategorie muži:

1. místo: Příbor, 2. místo: Hukovice, 3. místo: Bystré

Obrovské díky patří všem zúčastněným a podílejícím se na této přípravě, průběhu i následném úklidu. Velké poděkování za podporu této soutěže náleží i sponzorům a v neposlední řadě také městu Příbor.

Celou výsledkovou listinu a fotografie ze soutěže najdete na webových stránkách SDH Hájov www.sdh.hajov.cz

 (373042757_1654174588403540_7407247221426861178_n.jpg)

Vstup do administrace