Hlavní stránka

NOČNÍ HASIČSKÁ SOUTĚŽ NA HÁJOVĚ

20.10.2021, Iveta Kocourková 

První sobota v září na Hájově opět patřila hasičům. Sbor dobrovolných hasičů z Hájova uspořádal dne 4. 9. 2021 již dvanáctý ročník noční pohárové soutěže O HÁJOVSKÝ POHÁR, který byl zároveň 7. kolem XVII. ročníku Beskydské ligy.

Soutěž se jako každoročně uskutečnila v areálu pod obecním domem, s náročnou tratí. Převážně se totiž soutěže konají na rovině, kdežto u nás je pro soutěžící připravena prudká protisměrná zatáčka k terčům.

V letošním roce se soutěže účastnilo nad 40 soutěžních družstev. Příprava takovéto akce je každý rok náročná, musí se zabezpečit trať, nachystat spoustu laviček k posezení soutěžním družstvům i místním divákům, zajistit občerstvení. Pro diváky i soutěžící byly na večer připraveny tradiční špízy, také langoše a bramboráky. Vše se mohlo zapít vychlazeným pivem či ochuceným birelem nebo zvolit i něco na zahřátí. V daný den nám počasí velmi přálo a dostatečné zásoby jídla i pití ke spokojenosti všech rychle mizely. Bylo tedy vidět, že všem chutnalo.

Na úvod soutěže starosta SDH Vojtěch Jalůvka přivítal zúčastněná družstva a podal jim důležité informace k soutěži a popřál všem družstvům hodně úspěchů v soutěži. Tu pak zahájilo místní družstvo mužů nad 35 let a pak už následovala další a další. Místní občané opět nezklamali a v hojném počtu přišli podpořit nejen místní hájovská družstva. A těch se sestavilo celkem 7, stejně jako loni. Svou účastí naši akci přišel podpořit také místostarosta města Příbora pan Mgr. Pavel Netušil.

Soutěž probíhala bez jakýchkoliv technických problémů, družstva se svižně střídala na základně v příjemném teplém večeru. A jistě nejen díky těmto příznivým podmínkám padaly ve všech kategoriích nadprůměrně kvalitní časy, v kategorii muži padl dokonce rekord trati. Hájovští muži totiž již od prvního ročníku, tedy od roku 2010 drželi rekord trati a nyní, po celých dvanácti letech tohoto prvenství je o dvě desetiny překonali muži z SDH Trojanovic s výborným výsledným časem 15, 47s.

A co vlastně hájovská družstva? Ženám se v letošním roce příliš nezadařilo, jedno družstvo hájovských mužů, ačkoliv s výborným časem, skončilo těsně pod stupni vítězů na bramborové pozici. Avšak muži nad 35+ (stejně jako loni) předvedli vynikající výkon a zajistili si první místo a to s téměř sekundovým náskokem.

A tady jsou výsledky medailových pozic ve všech kategoriích:

Kategorie muži nad 35 let:

1. místo: Hájov A, 2. místo: Frýdek, 3. místo: Vyšní Lhoty

Kategorie ženy:

1. místo: Brušperk, 2. místo: Hostašovice, 3. místo: Trojanovice

Kategorie muži

1. místo: Trojanovice A, 2. místo: Trojanovice B, 3. místo: Příbor

Soutěž O HÁJOVSKÝ POHÁR je jednou z největších akcí, kterou každý rok SDH Hájov zajišťuje. Velký dík proto patří všem, kteří se na této vydařené akci podíleli, od přípravy, zajištění hladkého průběhu soutěže, až po závěrečný úklid sportovního areálu. Dále nám dovolte poděkovat za podporu této soutěže i sponzorům a v neposlední řadě také městu Příbor.

Celou výsledkovou listinu a fotografie ze soutěže najdete na webových stránkách SDH Hájov www.sdh.hajov.cz

Vstup do administrace